Italian Cuisine Krakow

Dobra restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz smacznie zjeść? Spośród szerokich opcji, jakie oferuje kuchnia z Europy powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Z jakiego powodu? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to różnorodność smaków, połączeń oraz duża porcja zdrowia.

Typowe włoskie przyprawy

Typowemu Polakowi włoska restauracja, kojarzy się głównie z pizzą i makaronem oraz ewentualnie z winem. Tymczasem włoskie dania to również takie smakołyki jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne włoskie potrawy

Pasty to podstawa kuchni włoskiej. Włosi gotują makarony w dziesiątkach form. Praktycznie trudno wyobrazić sobie składniki których nie można dołączyć do makaronu. kuchnia włoska Kraków Owoce morza, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy drobiowe oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty można jeść codziennie.

Następnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech lecz ze starożytnej Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoska potrawa. Prawdziwa pizza włoska to niezbyt grube ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza jej wersja to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Prawdziwie włoska pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Nie jest to zatem potrawa dla tych, którzy chca być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również risotto, gnocchi, minestrone i liczne desery – np. tiramisu czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy dojrzałych serów- ricotty, mascarpone lub pecorino.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*